Často kladené dotazy

Stárnoucí psi kladou větší nároky na péči a výživu. Měli byste ve zvýšené míře dbát na vyvážené, věku přizpůsobené stravování, intenzivní tělesnou péči a pravidelný, rovnoměrný pohyb. V rámci preventivní péče ve stáři jsou kromě toho důležité také pravidelné návštěvy veterináře.

Pro včasné rozpoznání věkem podmíněného onemocnění a léčbu byste měli se svým psem pravidelně absolvovat preventivní prohlídku. Cílem této prohlídky je ochrana Vašeho psa před onemocněním a zabránění utrpení.

To, kdy pes dosáhne kritického věku spojeného s potížemi ve stáří závisí na velikosti, resp. plemenu psa. Pro psy velmi velkých plemen začíná tato kritická fáze ve věku od 6 let, pro velká a střední plemena ve věku od 7 let a pro malá plemena od 9 let. S preventivními prohlídkami ve stáří se doporučuje začít již 1-2 roky před dosažením kritického věku jednotlivých plemen. Zpravidla stačí pravidelná prohlídka jednou ročně, v určitých specifických případech se nicméně doporučuje i dvakrát za rok.

Ano, Karsivan®, přípravek, který zpomaluje procesy stárnutí a zlepšuje vitalitu a kvalitu života Vašeho psa.

Následující problémy mohou být znakem poruch prokrvení: malátnost, únava, apatie, ztuhlá chůze, problémy při vstávání a chůzi, nedostatek chuti k jídlu, úbytek na váze, ztráta chlupů a matná srst. Pokud Váš psí senior vykazuje některé z těchto problémů, doporučujeme léčbu Karsivanem® .

Karsivan® zlepšuje průtok krve v krevním řečišti a odlehčuje tak srdci. Zlepšením prokrvení dochází k lepšímu zásobování mozku, srdce, svalstva a dalších životně důležitých orgánů kyslíkem. Karsivan® dále rozšiřuje průdušky a zlepšuje dýchání. Zvyšuje příjem kyslíku z nadechovaného vzduchu – Váš pes bude schopen se znovu lépe nadechnout.

Velká část typických potíží v důsledku stáří se dá zmírnit včasnou léčbou. Léčbu propentofyllinem doporučujeme pro psy velmi velkých plemen od věku 6 let, pro velká až střední plemena od věku 7 let a pro malá plemena od věku 9 let.

Karsivan® se podává v dávce 3 mg/kg dvakrát denně.

Karsivan® by se neměl nikdy podávat společně s krmením, ale minimálně hodinu před ním. Karsivan® však můžete svému psu bez problémů podávat v kousku potravy nebo v některém z pamlsků.

Karsivan® se zpravidla podává po celý život. Po vysazení Karsivanu® se musí počítat s opakováním věkem podmíněných obtíží. Léčba Karsivanem® by měla nejprve trvat minimálně 4 týdny, protože teprve po uplynutí této doby je možno s jistotou prokázat jeho klinickou účinnost.

O Karsivanu® byla sbírána celá řada rozsáhlých zkušeností s ohledem na účinnost a snášenlivost. Všechny studie a zprávy prokazují, že se Karsivan® i při dlouhodobém užívání vykazuje výbornou snášenlivostí.

Karsivan®

Karsivan® byl vyvinut speciálně pro pohodu starých psů.

Karsivan®