Vyvážené krmení starých psů

Staří psi se pohybují méně než mladí. Tomu odpovídá i úbytek svalstva s přibývajícím věkem. Staří psi proto potřebují asi o třetinu méně energie než mladí. Častým problémem ve stáří je nadváha, která vede k velkému zatěžování kostí, kloubů a oběhového systému. Pro zabránění nadváze je dobré snížit krmné dávky a množství tuku, obsaženého v krmivu starých psů.

Při výběru nebo přípravě krmiva pro psy je potřeba dbát na to, aby pes dostal životně důležité aminokyseliny, hodnotné bílkoviny, vitamíny a minerální látky. Krmivo pro staré psy by ale nemělo být jen plnohodnotné, ale současně i chutné a lehce stravitelné. Psi často ztrácí s přibývajícím věkem chuť k jídlu, v každém případě se snižuje i výkonnost trávicího traktu. Proto doporučujeme nabízet starému psovi menší dávky a to 2-3krát denně.

U svého veterináře nebo ve svém obchodě získáte různé druhy krmiva pro psy, které je speciálně přizpůsobeno potřebám starých psů. Pokud Váš pes trpí nějakou chorobou podmíněnou stářím, tak by měl samozřejmě důsledně dodržovat speciální dietu (např. ledvinovou) a dostávat nutné léky. Obojí získáte u svého veterináře.

Karsivan®

Karsivan® byl vyvinut speciálně pro pohodu starých psů.

Karsivan®