Poruchy prokrvení a ostatní projevy stárnutí psa

Stáří se i u psů projevuje typickými projevy. Mezi tyto projevy patří částečné šedivění a matná srst. Kůže ztrácí elasticitu. Sluch i zrak se u staršího psa, stejně jako u staršího člověka, zhoršují. Dochází ke snížení funkcí krevního oběhu jako je látková výměna a objevují se první projevy poruchy prokrvení. Stejně tak jsou možné pozorovat i změny temperamentu a chování. Staří psi více odpočívají, resp. spí a mají sklony k nadváze. Kromě toho už nejsou tak přizpůsobiví jako mladí psi.

K nejčastějším zdravotním problémům starších psů patří následky věkem podmíněných poruch prokrvení. Pes trpící poruchami prokrvení působí neradostně a malátně. Špatně žere a ztrácí radost ze života. Mezi symptomy, které byste měli jako chovatelé brát vážně, patří nechuť k pohybu, problémy při vstávání, ztuhlá chůze, kulhání nebo rychlá únava při procházce. Pokud jste si u svého starého psa těchto příznaků všimli, kontaktujte okamžitě svého veterináře. Ten může Vašemu psu pro zlepšení prokrvení předepsat Karsivan® s účinnou látkou propentofyllin em. Tato účinná látka působí proti zdravotním problémům, které stárnutí způsobuje.

Pokud jste u svého psa vysledovali úbytky na váze, trávicí problémy, dýchací potíže, změny v přijímání vody a krmiva nebo i v chování, tak byste měli okamžitě vyhledat veterináře. Tyto symptomy mohou být projevy vnitřního onemocnění.

Čím dříve přijdete na to, že Váš pes má zdravotní problémy, tím dříve se s nimi můžete aktivně vypořádat. Psu tak ušetříte mnohá trápení. Svého psa proto během každodenního kontaktu pečlivě sledujte. Pokud uvidíte něco neobvyklého, měli byste pro jistotu vyhledat veterináře. Díky tomu budete schopni svému psu pomoci od samého začátku.

Karsivan®

Karsivan® byl vyvinut speciálně pro pohodu starých psů.

Karsivan®