Smysl a nutnost pravidelných veterinárních návštěv pro staré psy

Pro včasné rozpoznání a co možná nejúčinnější léčbu problémů spojených se stářím je nutné, abyste svého psa nechali ve veterinární ordinaci minimálně jednou ročně vyšetřit s důrazem na projevy stáří. Přitom můžete nechat provést roční ochranné očkování, které je zejména pro staré psy důležité, protože mají oslabený imunitní systém. Svého psa byste měli samozřejmě nechávat i nadále jednou až čtyřikrát ročně odčervit. Veterinář mu při této příležitosti zkontroluje v rámci předchozí všeobecné prohlídky i drápy, které ostříhá.

Prohlídky starých psů jsou od určitého věku, který se liší v závislosti na plemenu psa, velmi důležité, protože mnohá těžká onemocnění psů způsobená věkem se dají později rozpoznat jen velmi špatně. Vy, jako majitel zvířete, je rozpoznáte až ve velmi pokročilém stádiu. V tomto okamžiku existuje bohužel už jen omezená možnost léčby.

Proto se bezpodmínečně doporučuje začít s prohlídkami starých psů už 1-2 roky před dosažením kritického věku určitého plemene. Kritický věk spojený se stařeckými problémy začíná:

  • u velmi velkých plemen od 6. roku života,
  • u středních až velkých plemen od 7. roku života,
  • u malých plemen od 9. roku života.

Zde naleznete další informace o věku psů a jejich životním očekávání. Nejprve je zpravidla potřeba důkladná všeobecná veterinární prohlídka a vyšetření krve. Mnoho onemocnění způsobených stářím se nedá úplně vyléčit. Proces stárnutí se však dá často zpomalit, což umožňuje dosažení větší kvality života na co možná nejdelší dobu.

Čím dříve se svými aktivitami začnete, tím lépe se Vám podaří zabránit (hrozícímu) utrpení. Zeptejte se svého veterináře jaká opatření jsou s ohledem na věk Vašeho psa smysluplná a žádejte Karsivan® , který byl speciálně vyvinut pro léčbu stařeckých projevů u psů. Karsivan® podporuje Vašeho psa, jeho kvalitu života a prokazatelně udržuje radost ze života i vitalitu Vašeho psa i ve stáří.

Karsivan®

Karsivan® byl vyvinut speciálně pro pohodu starých psů.

Karsivan®
Doporučené zahájení léčby a využití Karsivanu®
(pro zvětšení prosím klikněte)